Zajisté znáte nudu ve školních škamnech. Někdo si ji krátí malováním (jako třeba my), někdo psaním povídek (jako třeba my) a někdo civěním do světla (jako třeba my), ovšem málokdo je tak odvážný, že potom svoje výtvory vyvěsí na blog (jako třeba my). Doufám, že nás oceníte a třeba si i ukrátíte nudu před monitorem.

Dobromléková a Bigemini

26. května 2010 v 17:34 | Connn y |  Goodmilk a Bigemini
 Druhá část příběhu zde.
O tom, jak se jedna prvanda zamilovala do jednoho z Weasleyovic dvojčat...


Mathilda Goodmilková byla malá nebelvírská holčička. Navštěvovala první ročník Školy čar a kouzel v Bradavicích. Neměla nějaké stále kamarády. Pobíhala jednou s tím a jindy s tamtím. Byla samostatným tvorem, ale ne proto, že by musela. Byla to fajn vysmátá holka, která se nebála říci svůj názor a vůbec nebyla utlačována.
Jednou na obědě se dostala do zvláštní společnosti... (nebo dokonce dvou?)


Mathilda sedla na volné místečko u nebel. stolu ve Velké Síni. Nabrala si jídlo a podala vidličku. Vidlička jí po chvíli spadla na zem, sehnula se pro ní a když se zase zvedla, už si okolo ní sedalo několik spolužaček (také z prváku)
"Ahojky!"
"Ahoj, Mathie!"
"Dobrou chuť, Goodmilková"
Usmívaly se a tlačily na Mathildu ze všech stran. Mathilda byla překvapena, ale všem upřímně oplácela jejich úsměvy:"Ahojky, holky!"
Rozvedla se konverzace celkem zajímavá, ale už moc probraná. Povídaly si o všech profesorech a celé škole, jelikož byl teprve podzim, začátek školního roku.
"Hele! Tohle jsou nějací páťáci!" chytře poučila ostatní jedna z holek a ukázala na trojici chlapců, kteří si sedaly kousek od nich.
Dva z těch chlapců byli asi dvojčata, poněvadž měli stejné oranžové vlasy, pihy a naprosto identicky šibalský úsměv. Třetí z nich byl také vysmátý chlapec tmavších rysů s dredy na hlavě.
"Eh...no...Tamti dva jsou asi dvojčata." dodala tišeji jedna další holčina z prváku.
Mathilda si se zájmem prohlížela všechny tři chlapce...možná až moc dlouho.
"Hej, Lee!" křiklo jedno z dvojčat a drclo do toho dredaře.
"Co zas?"
"Támhle ta holčička chce určitě autogram..."pobaveně se ušklíblo ono dvojče a kývlo hlavou směrem k Mathildě, která sice zčervenala, ale pohled skoro vůbec neposunula.
Její kamarádky se pobaveně chichotaly. Mathilda se však hrdě narovnala a všichni tři chlapci na sebe zákeřně mrkli.
"Copak bys' chtěla, holčičko?" otázalo se dvojče, které doposud mlčelo.
"Ten autogram?"
"Autogram?" podivilo se jedno z dvojčat, zatímco Lee se bránil smíchu. "A chtěla by jsi od George? Leeho? Nebo mě?"
"A kdo jsi?"
"To je Fred!" učitelsky jí odpověděl George.
"Já jsem Mathilda Goodmilková!" hrdě se usmála.
"Jo.. my jsme Weasley, Weasley a Jordan" představoval je George. "Chodíme do pátého ročníku."
"Já jsem prvák."
Chlapci po sobě pobaveně mrkli, načež jí Lee mávnutím ruky pobídl k přisednutí:"Pojď!" Mathilda se zvedla, popadla své jídlo, pyšně se zazubila na kamarádky a už seděla mezi chlapci.
"Copak tě přimělo k oslovení našich vznešených 'já'?" Fred nahodil na okolo nadřezený hlas, zvedl nos a rukou si mával před obličejem, jako by se vějířem ovíval.
Mathilda se pobaveně zasmála a z očí jí sršila naprostá spokojenost. Cvilku na to ještě dodala: "Já Vás! Neoslovila. To vy mě..."
Chvilinku zavládl mezi chlapci klid. Všichni tři (s Mathildou čtyři) se zamysleli, Oité lusknul Lee Mathildě před obličejem a George doplnil slova: "A proč jsi po nás pokukovala?"
"Nevím" pokrčila Mathilda rameny a nalila si dýňový džus. "Chcete také?"


Nikdo nic neodpověděl. Po chvilce se George naklonil k Mathildě, položil jí ruku na rameno, koukl jí do očí a pravil: "Ode dneška, Mathildo Špatnočajové - Goodmilková nebo jak se to jmenuješ - budeš náš zvěd mezi prváky!"
"He...Jo?... Dobře!...JUPÍ!"

Dočetli jste první část...
 Druhá část příběhu zde.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ten-jenž-hledal-a-nenašel-Leeho Ten-jenž-hledal-a-nenašel-Leeho | 28. května 2010 v 17:43 | Reagovat

Rozkošné a milé...:):):) "vysmátý chlapec tmavších rysů s dredy na hlavě" xDDD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama