Zajisté znáte nudu ve školních škamnech. Někdo si ji krátí malováním (jako třeba my), někdo psaním povídek (jako třeba my) a někdo civěním do světla (jako třeba my), ovšem málokdo je tak odvážný, že potom svoje výtvory vyvěsí na blog (jako třeba my). Doufám, že nás oceníte a třeba si i ukrátíte nudu před monitorem.

Jak to bylo s Protivou

14. května 2010 v 21:30 | Schneck |  Schneckovy jednorázovky
Marshall Gustav Brian Prettew, neboli po smrti Protiva, byl za svého života velmi milý a vzdělaný člověk- tedy pokud jste ho znali a patřili do vyšší majetkové třídy v Plymouthu na počátku devatenáctého století. Marshall byl vášnivý badatel, jehož cesty do všech koutů světa financovala samotná královská rodina. Ovšem jedna z výprav se mu stala osudnou:
Antarktida, 1815
M.G.B. Prettew se svou družinou čítající celé tři lidi přijíždí do země věčného sněhu pátrat po legendárním vodním démonovi- Kelpii. Všichni tři jeho společníci pocházeli z bohatých a vlivných rodin (všechny chudší lidi Prettew považoval za chátru), nebyli tedy vybráni pro své schopnosti.
Třetího dne po neustálém nadávání na zimu, sníh a studené jídlo se naší výpravě konečně poštěstilo- Keloid sama vylezla na břeh a dva ze čtyř dobrodruhů sežrala. Onen třetí hrdina se okamžiě přemístil do bezpečí (relativně) slunné Anglie a Prettew zůstal sám. Sám v ledové pustině s Kelpií za zády. Proč se nepřemístil taktéž, nám není známo- asi jeho dobrodružný duch…
Ovšem Kelpie jsou, jak známo, dosti zákeřné a tak se Marshallův život změnil v muka, psychická i fyzická. Na konci dvou týdnů trápení se už nebyl schopen přemisťovat a zmohl se na jediné kouzlo, jímž mohl přičarovat kaktus. Merlinovižel, Kelpie ani Prettewové kaktusy nejedí. Na pokraji zoufalství se vznešený dobrodruh odhodlal k zoufalému činu. Vyčaroval kaktus, vylezl na ledovec a vrhl se střemhlav dolů. Budiž mu sníh lehký a Kelpii dobrou chuť.
/Nutno podotknouti, že Prettew nezemřel na probodnutí kaktusem, nýbrž na alergickou reakci na samotný kaktus./
Od té doby je Protiva takový, jakého ho známe- naštvaný na svého přítele, jež ho nechal bez pomoci i na sebe. Kompenzuje si to na nebohých studentech.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kristen Kristen | 14. května 2010 v 22:05 | Reagovat

Tak tohle nemá chybu xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama