Zajisté znáte nudu ve školních škamnech. Někdo si ji krátí malováním (jako třeba my), někdo psaním povídek (jako třeba my) a někdo civěním do světla (jako třeba my), ovšem málokdo je tak odvážný, že potom svoje výtvory vyvěsí na blog (jako třeba my). Doufám, že nás oceníte a třeba si i ukrátíte nudu před monitorem.

Jak vůbec fungují kouzla? Teorie pavučinové sítě

21. května 2010 v 10:15 | Schneck |  RPG a jiné blbosti
Děkuji panu profesoru Siru Thomasi Stanleymu (a předem se omlouvám za nesprávné skloňování) za objasnění největší záhady- totiž, jak vlastně fungují kouzla? Toto pan profesor pronesl hned v první hodině základů magie.

/Následuje doslovná citace, na kterou se vztahují autorská práva. Nesmí tudíž být kopírována a použita jinde./

Naváži na velké dílo Lukase Goldhaira v této oblasti tím, že vám představím jeho teorii pavučinové sítě. Zhruba takto: představte si, že svět je pověšen na obrovské jemné síti a když zataháte za některé z vláken sítě, pohnete kouskem světa, jako by jste hýbali s loutkou. Téhle síti se říká magické, nebo magikvarkové pole a magie je vlastně veškeré pohybování, popotahování a ohýbání této sítě. Když děláte magii, taháte za vlákna sítě a nutíte svět dělat věci, které by třeba i nikdy sám od sebe neprovedl. Tam přebarvíte někomu vlasy, tam pro změnu necháte poletovat jablko vzduchem. Loutka se pohybuje tak, jak se vám zlíbí.
Alespoň na tomto principu, který my, jež se honosíme titulem teoretických transfiguralistů, odborně nazýváme zakřivování magikvarkového pole, funguje celá arkádová magie. Celé naše učivo, tedy až na pár nepatrných výjimek. Tato arkádová magie, založená na v podstatě kořistnickém vztahu kouzelníků má mnoho forem, z nichž ty nejdůležitější zde vyučujeme - ať už se jedná o Kouzelné formule, Lektvary, Jasnovidectví nebo třeba takové Magické symboly. To vše je využívání magie.
Ale pozor, magie je jako víno. Kdo na ni není zvyklý, toho rychle opije. Z magie si toho můžete vzít hodně. Ale buďte opatrní, může to chtít zpátky. Když zataháte za špatné nitky, můžou nastat věci v pravdě neočekávané a také pekelně nebezpečné. Jen velice zkušený kouzelník si může dovolit tahat za neznámá vlákna sítě, a to jen velice opatrně, protože už ví, jak kouzla fungují a může trochu experimentovat. Vy nic takového nezkoušejte. Studujte pečlivě podle platných osnov, aby jste co nejlépe zvládli určitá vlákna a nestalo se, že ve své horlivosti zatáhnete za špatnou nitku nebo nějakou nedejmerlin rovnou přetrhnete.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 někdo-jehož-jméno-znamená-Světlo-a-jeho-přezdívka-na jednom-nejmenovaném-rpg-hezká-tudíž-Hezké-Světlo-!-xD někdo-jehož-jméno-znamená-Světlo-a-jeho-přezdívka-na jednom-nejmenovaném-rpg-hezká-tudíž-Hezké-Světlo-!-xD | 22. května 2010 v 14:28 | Reagovat

Ještě to pochopit a budu štastný člověk!!! xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama