Zajisté znáte nudu ve školních škamnech. Někdo si ji krátí malováním (jako třeba my), někdo psaním povídek (jako třeba my) a někdo civěním do světla (jako třeba my), ovšem málokdo je tak odvážný, že potom svoje výtvory vyvěsí na blog (jako třeba my). Doufám, že nás oceníte a třeba si i ukrátíte nudu před monitorem.

Kterak se Remus s Tonksovou poprvé potkal...

14. května 2010 v 21:48 | Connny |  Jednororázovky od Connny

Drazí přátele, neberte to vážně xD. Je to prostě malé roztomilé a je to Tonksová. Lupin tam moc času nemá, jelikož konec je zanedbán xD A proč? Psala jsem to ve škole xD A nehodlám tam trávit moc dlouho času :)


Ostré sluneční paprsky se derou zpoza bílých mráčků. Je krásný letní den a mezi kalužemi včerejšího deště se objevuje starší hřiště. Od hřiště se ozývá trhané vrzání, na houpačce se houpe malinkatá holčička ve věku asi tří let. Oděna je ve žlutém kabátku s fialovou čepicí na hlavě a na nožkách má růžové gůmáky. Houpe se a houpe, přičemž něco důležitě vysvětluje mladému chlapci ve věku 17let, který pouze přikyvuje. "A ten krokodýl mi sebral ručník!" Vyděšeně a nechápavě vykulí ta holčička kukadla na mladíka v kožené bundě, seskočí a rozťápe se tím mladíkem. "Pochováš mě jako miminko, strýčku Siriusku?" prosebně zamrká na toho mladíka a vztáhne ručky.

Ano, je to Sirius Black, jeden z Pobertů a budoucí kmotr Potřeštěného Harryka. A ta malá holčička? To je Nymphadora Tonksová, potencionální milovnice vlkodlaků a dcera Siriovi sestřenky. Nymphadora a Sirius se viděla poprvé na dlouhou dobu naposledy, jelikož Sirius, merlinovi-žel, musel opustit svou rodinu a tak se potuloval různě světem. Nějaký ten týden pobyl u Tonksových.

"Teď ne-e, Nymph" otráveně povzdechne Sirius. "Prosím!" provinile zase zamrká Nymphadora. Sirius pouze protočí oči a vytáhne jí do náruče. "Jo!" Vítězně zakřičí Nymphadora Siriovi, pevně ho objímajíc. Sirius sebou trhne a po chvilce šoku ze sebe vykoktá: "Víš, že mi-mi má dnes přijet ten kamarád?" "Jaký?" Nechápavě k němu pravila Nymphadora a koukla na něho jako na, ehm..., magora. "No přece ten Remus Lupin. Včera jsme to řešili s tvou maminkou." Sirius Nymphadoře klidně odpoví. "Aha" Naštvaně přikývne zase Nymphadora, i když nemá ani nejmenší páru, o co jde....

szs

Ještě chvilku si ti dva povídají, však poté přijde čas na vyzvednutí Siriova kamaráda. Vydají se, ruku v ruce, k mudlovskému nádraží. "Proč jdeme mezi mudly?" podezíravě sykne Nymphadora k Siriovi. "Jeho tatínek je mudla, tak to má výhodnější." šeptne Nymph na odpověď Sirius a koukne na přijíždějící vlak. "Jako já!" vykřikne Nymphadora a radostně poskočí, již také čumíc na vlak. Vlak zastaví a vystoupí z něj slabý chlapec se zjizveným obličejem a koženou taškou v ruce, vystoupí 16tiletý Remus Lupin. "AHOJ!" dlouze zakřičí maličká Nymphadora, zuřivě mávajíc nad hlavou. Sirius pouze protočí oči a rozejde se k Removi, táhnouc za sebou malou Tonksovic holčičku. I Remus se jim se zmateným úsměvem vydá vstříc. "Čau!" chlapácky ho pozdraví Remus a volnou rukou ho šťouchne do ramene. "Uh.." vytíženě vydechne Remus a ukročíc pod tlakem Siriovy pěstě a ještě dodá:"Ahoj.." "Ahój!" energeticky na něho zamává i malá Nymphadora "Proč máš ty jizvy?" nechápavě se zamračí na Rema. "No..uh.." Zmateně začne Remus vzpomínat na nějakou výmluvu, ale to ho už Nymphadora chytne za ruku a rozběhne se ven z nádraží, chlubíc se:"Musím ti ukázat svůj pokojíček a panenky!"

Tak vyjdou ti tři k vilce Tonksových. Nymphadora cestou nadšeně táhne oba chlapce za ruku a ještě jim stíhá pojmenovávat každou kolemjdoucí ovci. Nikdo neví, jestli si ty jména pouze nevymýšlí. Jakmile dojdou k prahu domu, Nymphadora ihned nadšeně přiskotačí k mamce a skákajíc okolo ní, jí velmi radostně vysvětluje: "Mám nového kamaráda! Jachachá!". Andromeda Tonksová, maminka Nymphadory, samozřejmě Remuse přivítá velmi štědře, ale všem ustele v jednom pokoji, jelikož se jí nechce poslouchat dcerčino nadávání.

Když ti dva si potřebují probrat své, Nymphadora je prostě nenechá na pokoji a neustále se potlouká někde v jejich blízkosti a popisuje jim své sny. Jakmile si Remus otevře knihu, ona chce, aby jí předčítal a každou větu mu nějak okomentuje podle sebe. Ve skutečnosti je pro oba chlapce peklem být v její přítomnosti.

Ale největší zklamání se u Nymphadory objevilo, když zjistí, že oba chlapci musejí po dvou dnech odjet. Nymphadory se o tak dotklo, že je dokonce ani vyprovodit nešla a seděla doma s rukama založenýma, kamennou tváří a naštvaně si šeptala:"Do smrti smrťoucí s nimi nepromluvím!"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kristen Kristen | 14. května 2010 v 22:05 | Reagovat

Musím říct, že je to opravdu povedený :-)

2 Minnie J. G. /tj. prof. Grandfather xD/ Minnie J. G. /tj. prof. Grandfather xD/ | Web | 15. května 2010 v 19:00 | Reagovat

To je moc pěkný! :D Pěrfektně jsi vystihla povahu a chování malé holčičky, Nymph je přesně jako moje malá sestřenka, congrats! :) Fakt, moc dobrý, moc se mi to líbí :)

3 Connn y Connn y | Web | 15. května 2010 v 20:15 | Reagovat

Děěkuji, paní profesorko xD A vydím, že Vám j

4 Connn y Connn y | Web | 15. května 2010 v 20:24 | Reagovat

ehm.. sek.,. Vidím, že Vám Lyn poslala sovu xD

5 Minnie J. G. Minnie J. G. | Web | 15. května 2010 v 20:27 | Reagovat

Jop, jop, poslala... :) A neříkej mi, prosím, profesorko... :D Minnie postačí xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama