Zajisté znáte nudu ve školních škamnech. Někdo si ji krátí malováním (jako třeba my), někdo psaním povídek (jako třeba my) a někdo civěním do světla (jako třeba my), ovšem málokdo je tak odvážný, že potom svoje výtvory vyvěsí na blog (jako třeba my). Doufám, že nás oceníte a třeba si i ukrátíte nudu před monitorem.

První setkání Ginny a Lenky

13. května 2010 v 19:49 | Schneck |  Schneckovy jednorázovky
Vyvalila se oblaka páry a Bradavický expres se dal pomalu do pohybu. Ginny Weasleyová procházela vozem a táhnouc za sebou kufr, snažila se najít volné kupé nebo aspoň místo k sezení. Nakonec našla jedno celé prázdné a spokojeně dovnitř šoupla všechna svoje zavazadla. Ani se nerozhlížela kolem a vytáhla knihu, doufajíc že přemůže spánek, jež se o ni usilovně pokoušel. Za pár minut stejně usnula.
Když se probudila, zjistila, že zírá do očí nějaké dívky. Její pohled ji znervózňoval- byl neurčitý, zasněný a tak zvláštně naivní. Navíc před ním nebylo úniku, protože neznámá vůbec nemrkala. ,,Vyspala ses dobře?" usmála se ona dívka a konečně se zabořila zpět do sedadla, přičemž si přes obličej nechala spadnout závoj dlouhých blond vlasů. "Eh…J-jo... Kdys přišla?" Koktla Ginny, ještě více znervózněná jejím hlasem. "Nepřišla. To tys přišla, vzpomínáš?" Pronesla blondýna prostě. "Asi si mě nevšimla.." Dodala ještě po chvíli mlčení. Ale zatímco Ginny mlčela naprosto šokovaná, ona hleděla z okna a o něčem zjevně snila.
Zbytek cesty proběhl ve znamení vzrušeného, ale poněkud jednostranného rozhovoru na téma "Škrkny", iniciovaného onou blondýnkou, která zjevně sama neměla potuchy, o čem to mluví. Ginny na ni pouze mlčky zírala. << Ona…je..poněkud zvláštní, ale..>> nemohla si o ní utvořit jakýkoli dojem nebo myšlenku.
Náhle se ozvalo skřípání brzd a vlak začal pomalu zastavovat… Dívka se zvedla: "Lenka z Havraspáru." Pronesla, načež se otočila a prostě odešla. "Ginny..z.." Ginny ani nedořekla, když se zaklaply dveře.
Mezi tím se Lenka opřela zvenčí o zeď kupé. "Pozor na škrkny..nebo by se mohlo něco stát." S povzdechem si na krk navlékla amulet a vyšla z vlaku.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama