Zajisté znáte nudu ve školních škamnech. Někdo si ji krátí malováním (jako třeba my), někdo psaním povídek (jako třeba my) a někdo civěním do světla (jako třeba my), ovšem málokdo je tak odvážný, že potom svoje výtvory vyvěsí na blog (jako třeba my). Doufám, že nás oceníte a třeba si i ukrátíte nudu před monitorem.

Rowenino zklamání

15. května 2010 v 11:59 | Schneck |  Schneckovy jednorázovky
Vy, co znáte HOCZ, určitě musíte znát i největší zlo- Kletbu Roweny z Havraspáru. Ale kde se vzala? A s ní i spousta nevraživosti mezi kolejemi?

szs
Čerstvě rozkvetlé růže sladce voněly a celou zahradu zalévalo mdlé sluneční světlo. Se zpěvem ptáků se mísilo odbíjení hodin- pět ráno. Horskou krajinou se náhle přehnal závan větru, který jako by šeptal tichá slova. Rowena vyšla z hradu Havraspár, rozhlížejíc se kolem, jako by na někoho čekala. Vátr zafoukal podruhé a v dáli nad horami se objevil nezřetelný obrys. Přibližoval se víc a víc, až Rowena poznala postavu letící na koštěti směrem k ní. Godrik Nebelvír přilétal. Mladý muž přistál na zahradě a lehce ji líbnul na tvář. Jako ve snech, Rowena špitla pár zamilovaných slov a Nebelvír stojící před ní se lehce pousmál. Jako by všechno bylo dokonalé- dva mladí, krásní a chytří lidé tvořili skvělý pár. Ale nic netrvá věčně.
Den uběhl jako voda a Nebelvír znovu nasedl na koště. Rowenu nechal sedět mezi růžemi a spokojeně snít o dokonalosti. Jenže Godrik neletěl do svého mateřského sídla.
Pod sebou již viděl malebné údolí a skvící se hrad. Spustil se vzduchem dolů a přistál přímo před mladou ženou procházející se po nádvoří. Toť Helga z Mrzimoru, jejíž krása nejde přehlédnout. Potěššeně ho objala a Nebelvír jí do vlasů vtisknul polibek. Milenci se vydali do sadu, když v tom jejich zapovězenou romantiku přerušil dusot kopyt.
Salazar Zmijozel se vracel domů ke své snoubence Helze. Nebelvír chtěl rychle nasednout na koště a zmizet, leč pozdě- už má Zmijozelovou hůlku přitisklou pod krkem. Nicméně, ačkoli se to nezdálo, i Zmijozel měl srdce. Nebelvír přežil, pod podmínkou, že o svých záletech řekne Roweně. Ta se po novince zhroutila a na čerstvě vybudovaný Hogwartský hrad uvalila onu Roweninu kletbu. Studenti prvního a druhého ročníku mají zapovězenou jakoukoli lásku.
Ačkoli je tato legenda již zapomenuta, kletba trvá. A s ní trvá i nenávist mezi Nebelvírem a Zmijozelem a zmijozelské pohrdání Mrzimorem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kristen Kristen | 15. května 2010 v 20:12 | Reagovat

Velice zajímavé vysvětlení...Co takhle to dát do Bradavičníku xD ?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama