Zajisté znáte nudu ve školních škamnech. Někdo si ji krátí malováním (jako třeba my), někdo psaním povídek (jako třeba my) a někdo civěním do světla (jako třeba my), ovšem málokdo je tak odvážný, že potom svoje výtvory vyvěsí na blog (jako třeba my). Doufám, že nás oceníte a třeba si i ukrátíte nudu před monitorem.

Ano, Havraspár má ve znaku orla

3. října 2010 v 13:53 | Connn y |  Jednororázovky od Connny
Havraspár je slovo, ze kterého na nás přímo vylétávají havrani. Proč tedy Rowena z Havraspáru chtěla orla a Havraspár se po mnoho let pyšnil právě orlem? Já myslím, že důvod dopadá až do mládí oné velké kouzelnice, Roweny z Havraspáru. Nad tím si dala práci Connn y, i když se trochu vykradla :P


Malá Rowenka žila spokojený život v malém a celkem spokojeném kraji někde ve Skotsku. V tomto kraji se vyskytovalo velké množství havranů, tak kraj převzal jméno Havraspár. Roweniné rodině patřily rozsáhlé pozemky, kterými se malá čarodějka ráda procházela. Vždy usedala na mohutný dub a koukala po horách a havranech. Na tomto stromě se trénovala v kouzelnickém umění a objevila sílu dubu, kterou kdysi dávno objevili i Keltové v dubových lesích. A jelikož Rowena byla velice inteligentní dítě, ráda se probírala svou fantazií a měla ráda rozmanité světy. Začaly jí nudit krajiny plné havranů. Tak není divu, že jí doslova uchvátilo, když do jejich hor zavítal nový pták, orel. Tím spíš každý den vybíhala na onen dub a hledala na obloze orla. Orel měl respekt. Když usedl mezi hejno havranů na pole, havrani se ihned rozletěli. Rowena našla na Orlovi i velmi inteligentní. Orel totiž věděl, že se ho ostatní ptactvo bojí. Poznal, když havrani našli nějakého polního hlodavce a vrhli se po něm. Poté orel sám odehnal havrany, kteří mu toho savce připravili, a pochutnal si na oběti.

Když se tedy Rowena dostala do Bradavic, s radostí pojmenovala modrou kolej po svém rodném kraji. Ovšem orel byl stále ten, kterého obdivovala. A navíc po ta staletí si studenti mohou cvičit hlavu nad touto otázkou. Byla to chytrá čarodějka, která ráda motá lidem hlavy. 
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama