Zajisté znáte nudu ve školních škamnech. Někdo si ji krátí malováním (jako třeba my), někdo psaním povídek (jako třeba my) a někdo civěním do světla (jako třeba my), ovšem málokdo je tak odvážný, že potom svoje výtvory vyvěsí na blog (jako třeba my). Doufám, že nás oceníte a třeba si i ukrátíte nudu před monitorem.

RPG a jiné blbosti

"Rowenonaše" modlitba

3. října 2010 v 13:50 | Connn y
Connn y se rozhodla znovu zprovoznit tento blog. A začneme zrovna velmi moudrou, duchovní řečí. Věnovanou všem, co milují havraspár.
z křesťanského originálu "Otřenáš" přeložila Connn y Eripio

Jak vůbec fungují kouzla? Teorie pavučinové sítě

21. května 2010 v 10:15 | Schneck
Děkuji panu profesoru Siru Thomasi Stanleymu (a předem se omlouvám za nesprávné skloňování) za objasnění největší záhady- totiž, jak vlastně fungují kouzla? Toto pan profesor pronesl hned v první hodině základů magie.

/Následuje doslovná citace, na kterou se vztahují autorská práva. Nesmí tudíž být kopírována a použita jinde./

Naváži na velké dílo Lukase Goldhaira v této oblasti tím, že vám představím jeho teorii pavučinové sítě. Zhruba takto: představte si, že svět je pověšen na obrovské jemné síti a když zataháte za některé z vláken sítě, pohnete kouskem světa, jako by jste hýbali s loutkou. Téhle síti se říká magické, nebo magikvarkové pole a magie je vlastně veškeré pohybování, popotahování a ohýbání této sítě. Když děláte magii, taháte za vlákna sítě a nutíte svět dělat věci, které by třeba i nikdy sám od sebe neprovedl. Tam přebarvíte někomu vlasy, tam pro změnu necháte poletovat jablko vzduchem. Loutka se pohybuje tak, jak se vám zlíbí.
Alespoň na tomto principu, který my, jež se honosíme titulem teoretických transfiguralistů, odborně nazýváme zakřivování magikvarkového pole, funguje celá arkádová magie. Celé naše učivo, tedy až na pár nepatrných výjimek. Tato arkádová magie, založená na v podstatě kořistnickém vztahu kouzelníků má mnoho forem, z nichž ty nejdůležitější zde vyučujeme - ať už se jedná o Kouzelné formule, Lektvary, Jasnovidectví nebo třeba takové Magické symboly. To vše je využívání magie.
Ale pozor, magie je jako víno. Kdo na ni není zvyklý, toho rychle opije. Z magie si toho můžete vzít hodně. Ale buďte opatrní, může to chtít zpátky. Když zataháte za špatné nitky, můžou nastat věci v pravdě neočekávané a také pekelně nebezpečné. Jen velice zkušený kouzelník si může dovolit tahat za neznámá vlákna sítě, a to jen velice opatrně, protože už ví, jak kouzla fungují a může trochu experimentovat. Vy nic takového nezkoušejte. Studujte pečlivě podle platných osnov, aby jste co nejlépe zvládli určitá vlákna a nestalo se, že ve své horlivosti zatáhnete za špatnou nitku nebo nějakou nedejmerlin rovnou přetrhnete.

Tři slova od písmena

21. května 2010 v 10:03
Sice tohle nemá nic společného s HP či FF, ale věřím, že se vám to bude líbit. Tahle jednoduchá hra nám pomáhá zkrátit nudu v hodinách. Na princip určitě přijdete sami :)

Spolupráce: Connn y a Schneck

Ahoj a Áďo. Byli bystebezužitkový cukr. Cloumavý cokoli definovalo definitivně definovatelnou ekologii. Evidentně evolucefascinuje. Flákání flákot gravitačním gazpachem gumujehojné hádání hladových choleriků. Chemickým chladem iritujete irskou inteligenci. JarníJ.A.R. jásá. Krutý kraj křičí: lehnout líná lepro!Máme minimální maximum nebetyčnýchnosičů našich oplakaných obelisků. Obelix pracoval, protože prostě quatrum quákáquatrózní radostí. Rum rázně srkáte směrem správným, takže tlak těžceuplaval, úplně ultrafašisticky. Vlastně vrásky vyhladilWolf wolframem Wlodkowym. Xylofon Xenii i Xaverayrelevantně ynteresoval. Yreny zakázaly zahraniční zázemí.

Kouzlo Colorius a Hippies!

20. května 2010 v 18:12 | Connn y
Znak míru, bílá holubice

Počátek našeho příběhu se datuje do doby, kdy se světem promenádovali lidé ve zvonových kalhotách a s dlouhými vlasy. Bylo to asi před sto lety. Hlavními hrdiny naší historky jsou dva smyšlení lidé celkem raného věku. Prní hrdinkou je schizofrenická Janis, které táhne na 25 let, a Dave, jenž právě prožívá 28 let. Tito dva lidé se řadili pod vlajku míru, nazývali se "Květinovými dětmi". Oba dva byli kouzelníci a víceméně i dobře vzdělaní. Však rodina je zavrhla a tak se živili na vlastní pěst. a jelikož všechny své úspory vrazili do nějakých bílých prášků a různých cigaret, více peněz neměli. Vítr osudu jim nijak nepřál. Chvilku přespávali ve starém, prázdném domě, ale ten jim zbourali.
 
 

Reklama